Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Ana sayfa > Hizmetlerimiz > Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Tesisatcınız Burada, sektörün ilk su kaçak tespit firması olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Türkiye'ye ilk su kaçağı bulma cihazları getirterek, sektörde yenilikçi ve teknoloji anlamında sürekli kendine yenilikler katan kurumsal tesisat firmasıdır. Ankara İlinde 9 servis aracı ile Ankara’nın tüm ilçe ve semtlerine su kaçağı tespit hizmetini mesafe ayırt etmeksizin aynı fiyata sunmaktadır. Su kaçağı sorunlarını genellikle, tesisatınızda ki patlak, çatlayan borulardan kaynaklanır, ev ve işyerinizdeki su tesisatınızın yapımı ya da tamiratı esnasında ki usta hatalarından da kaynaklanan su sızıntıları erken tespit edilip çözülmezse, su baskını, parke, mobilya ve duvarlarda hasara sebep olur. 

Cihazlarla Su Kaçağı Tespiti

Su kaçağı tespiti için kameralı cihazlar kullanırız, su kaçağı bulma işlemi 1-2 saat sürmektedir. Daire, villa, kafe, işyeri, mağaza, dükkan, okul, avm, hastane gibi tüm alanlarda cihazlarla su kaçaklarını buluyoruz, su sızıntısı bulunan yerde bir tadilat yapılmadan su kaçağının yeri kısa sürede bulunur. Su kaçağı tespiti için firmamızla ücretsiz iletişim kurabilirsiniz.

Su Sızıntısı Tespit İşleminde Tadilat Oluyor mu ?

Su sızıntısı akustik dinleme cihazları, termal kamera, kameralı görüntüleme cihazları ile tespit edilmektedir. Tespit işleminde daireye gelen tüm su boru hatları kontrol edilerek su hatlarında bir sızıntı, çatlat, patlamış su borusu var mı kontrolü sağlanır. Su kaçağı tespiti işleminde bulunan arızalı alan işaretlenir, müşterinin isteğine göre sadece ufak bir alan kırılarak onarımı sağlanır. Kırılan genellikle tek fayanslık bir alan kadar yer kaplamaktadır. Kırılan alan onarımı yapıldıktan sonra tekrardan orjinal hali gibi kapatılarak tespit ve onarım işlemi tamamlanmış olur. 

Kırmadan Su Kaçağı Nasıl Bulunur ?

Tesisatcınız Burada bünyesinde çalışan ekip arkadaşlarımız, kaçak tespit konusunda uzun yıllardır firmamız da tecrübe kazanmış uzmanlardan oluşmaktadır. Su kaçakları bulunmasında kullanılan cihazlar,

• Akustik dinleme cihazları

• Kameralı boru çatlağı bulan cihazlar

• Termal ısıya göre çalışan cihazlar

• Nem ölçer cihazlar kullanılmaktadır.

Bu cihazlar su kaçaklarının yerini bulmada yardımcı olan profesyonel kaçak su bulma ekipmanlarıdır. Her tesisat firmasında bulunmayan sadece profesyonel hizmet veren firmaların kullandığı cihazlardır.

Su Kaçağı Nasıl Anlaşılır ?

• Kombi su seviyesi sürekli düşmesi su kaçağı olduğunu gösterir.

• Duvarlarda nemlenme, tavanda damlacıkların oluşması, parke ve zeminde ıslaklık var ise su kaçağı sorununu yaşıyorsunuz demektir.

• Muslukları kullanmadığınız halde, dairenizin önündeki su vanası dönmeye devam ediyorsa, dairenizde gizli su kaçağı vardır.

• Parkelerinizde kabarma oluyorsa, su faturanız yüksek geliyorsa dairede su sızıntı var demektir.

• Alt kattaki komşunuzun tavanında rutubet oluşuyorsa sizin dairenizde su kaçağı olma ihtimali yüksektir.

• Rutubetlenme yaşıyor ve duvarlarda kabarma görüyorsanız tesisatınızda su kaçağı sorunu var demektir.

Su Kaçağı Hangi Cihazlarla Bulunur ?

• Akustik dinleme cihazları ile su kaçağı bulma : Temiz su dediğimiz, çeşmeden akan suların herhangi bir kaçağı söz konusu olduğunda akustik dinleme cihazları sayesinde adım adım dinleme yöntemi ile tüm tesisat borularının geçtiği alanlar tek tek dinlenerek su kaçağı bulunur.

• Nem ölçme cihazları ile su kaçak tespiti : Üzerindeki ekran sayesinde nemli olan alanların nem yoğunluğunu tespit etmesiyle olası su kaçaklarını bulmayı hedefleyen bir cihazdır.

• Kameralı boru içi görüntüleme cihazları ile su kaçağı bulma : Temiz suyun dışında, pis su tesisatı için kullanılan boru ve pimaşların kameralı cihazlarla görüntülenerek bulunmasını sağlayan profesyonel cihazlardır. Tuvalet, lavabo ve diğer gider hatları tek tek görüntülerek su kaçağının yeri noktasal olarak tespit edilir.

• Termal kamera ile su kaçağı tespiti : Sıcak ve Soğuk su tesisatında bir kaçak biliniyorsa, termal cihazlar ile bu tür kaçaklar üzerindeki ısı göstergesi sayesinde kolaylıkla bulunmaktadır.

Kameralı Su Kaçağı Tespiti

Kamera ile kırmadan su kaçağı bulma adına kurumsal firmamız üstün modern teknolojik aletler ithal etmiş ve bu teknolojik aletleri sorunsuz bir şekilde personellerine kullandırtmak adına da bünyesi altında çalışmakta olan her personele özel eğitimler vermiştir. Aldıkları eğitimler ve kullanmış oldukları üstün modern teknolojik aletlerin yardımı ile de kurumsal firmamızın uzman ve eğitimli personelleri evlerinizde veya iş yerlerinizde meydana gelen su kaçaklarını kırmadan bulmaktadır. Bu işlemler için uzman ekiplerimiz akustik ses dinleme, termal görüntü alma ve elektromanyetik su tesisat ve boru bulma cihazları gibi teknolojik aletleri kullanır. 

Tesisat Borularını Kırmadan Su Sızıntılarını Buluyoruz

Su tesisat sistemlerinde meydana gelen su kaçaklarını kurumsal firmamızın uzman ekipleri belirledikleri yöntemler ile bulur. Bu yöntem de uzman ekiplerimiz öncelikle su tesisat borularını bulmayı tercih eder. Bunun için de elektromanyetik su tesisat ve boru bulma cihazı kullanılır.

Bu cihazın kullanılmasının nedeni ise su tesisat borularının çıplak gözle görülememesi, duvarların içinden veya fayansların altından geçirilerek yapılmasıdır. Bu yüzden uzman ekiplerimiz bu teknolojik cihazı kullanır ve su tesisat borularının geçiş noktalarını duvarları veya fayansları kırmadan belirler. Daha sonra buralarda meydana gelen su kaçaklarını bulmak için de uzman ekiplerimiz akustik ses dinleme ve termal görüntü alma cihazlarını kullanır. Akustik ses dinleme cihazı sayesinde duvar içlerinde veya fayans altlarında oluşan her türlü su kaçağı ses kasılarak bulunur. Su kaçağının olduğu yerden bir kaç fayanslık bölge yerinden çıkarılarak su tesisat borularına ulaşılır ve su kaçağı onarılır. Termal görüntü alma cihazı da kullanılarak su tesisat borularında başka kaçakların olup olmadığı kontrol edilir ve su kaçağı bulma ve bulunan kaçakların onarılma işlemleri bitmiş olunur.

Kırmadan Su Kaçağı Bulma

Ankara kırmadan su kaçağı bulma firmamız öneriyor, Evlerde veya iş yerlerinde kimi zaman su tesisat sistemlerinde meydana gelen arızalanmalar kimi zaman da su tesisat borularının kurulumu yapılırken yapılan yanlış işlemler yüzünden kaçaklar meydana gelmektedir. Bu kaçakların meydana gelmesi ile evlerin veya iş yerlerinin su tesisat sistemlerinin geçmiş olduğu yerler harap hale gelir. Çünkü oluşan su kaçakları duvarlar da nemlenme ve rutubetlenme oluşur. Bunun yanı sıra tavandan su damlacıkları dökülür ve evlerin banyo ve tuvalet gibi yerlerinde su birikintileri meydana gelir. Bu şekilde oluşan sorunlar yüzünden evler harap duruma düşer ve evlerin bazı bölgeleri kullanılamaz hale gelir. Bu yüzden meydana gelen su tesisat kaçakları zamanında tespit etmek ve tespit edilen bu kaçakları onarmak adına dalında uzman olan personellerden yardım almak gerekmektedir. 

Cihazla Kırmadan Su Kaçaklarını Buluyoruz

Çünkü sıradan iş meselesi ile çalışmakta olan ustalar yaptıkları işlemleri kırmadan veya parçalamadan halledemez. Bunun sebebi ise su tesisat borularının duvarların içinden veya fayansların altından geçmesidir. Bunun için uzman ekiplerimiz kırmadan su kaçağı bulma işlemlerini yapmamak ve sizlere fazladan maddi ve manevi sorunlar yaşatmadan su tesisat kaçağı bulma işlemleri için teknolojik cihazlar kullanmaktadır. Uzman ekiplerimiz bu teknolojik aletleri kurumsal firmamızın bünyesi altında eğitimler alarak kullanmakta ve bu şekilde işlemlerini sorunsuz ve düzgün bir şekilde yapmalarını sağlamaktadır. 

Tespit Edilen Su Kaçaklarının Onarımı da Yapıyoruz

Kurumsal firmamızın uzman ekipleri su tesisatı kaçağı bulma işlemleri için elektromanyetik su tesisat ve boru bulma cihazları, termal görüntü alma mekanizmaları ve akustik ses dinleme robotlarını kullanmaktadır. Uzman ekiplerimiz elektromanyetik su tesisat ve boru bulma cihazlarını kullanarak su tesisat borularının yerini tespit eder ve bu sayede duvarları veya fayansları kırarak borulara ulaşma işlemlerinin yapılmasını engellerler.

Su sızıntısı tespit edilen ve geçiş noktaları bulunan su tesisat borularında oluşan kaçakları bulmak adına da uzman ekiplerimiz ısıya ve sese duyarlı olan termal görüntü alma cihazlarını ve akustik ses dinleme robotlarını kullanır. Bu cihazlar sayesinde temiz su hatlarında ve pimaş gider hatlarında meydana gelen su kaçaklarının yeri bulunur ve uzman ekiplerimiz tarafından gerekli işlemler yapılarak bu kaçaklar tamir edilir. Bu sayede su tesisat kaçağı bulma ve bu kaçakların onarılma işlemleri gerçekleştirilir ve sorunlar ortadan kaldırılır.

Cihazla Kaçak Su Tespiti

Evlerinizin veya iş yerlerinizin su tesisat sistemlerinde meydana gelen kaçakları tespit etmek adına ProAssist Türkiye kurumsal firmamızın uzman ekipleri olarak modern teknolojik aletler kullanmaktayız. Bu teknolojik aletler kurumsal firmamız tarafından Avrupa’dan özel olarak ithal edilmiştir.

İthal edilmiş olunan bu teknolojik aletleri sorunsuz ve düzgün bir şekilde kullanmak adına da kurumsal firmamızın bünyesi altında çalışmakta olan personellerimiz eğitimler görmektedir. Aldıkları uzman eğitimler ve kullanmış oldukları modern teknolojik aletler sayesinde cihazla su kaçağı tespitini sorunsuz ve kısa süre zarfında yaparak sizleri çözülmez sorunlardan kurtarmaktayız.

Bilgisayar ve Kameralı Cihazlarla Su Kaçağı Bulma

Cihazla su kaçağı tespiti için kurumsal firmamızın uzman ekipleri elektromanyetik su tesisat ve boru bulma, elektromanyetik su kaçağı bulma, akustik ses dinleme ve termal görüntü alma cihazlarını kullanır. Bu teknolojik cihazların her biri ayrı bir işlev görmekte ve gördükleri işlevler sayesinde su kaçağı tespitini kolay hale getirmektedir.

Noktasal Kaçak Tespit

Uzman ekiplerimiz cihazla su kaçağı tespiti için öncelikle elektromanyetik su tesisat ve boru bulma cihazını kullanır. Bu teknolojik cihaz sayesinde uzman ekiplerimizin ulaşamadığı ve çıplak gözle göremediği su tesisat borularının yerini duvarları veya fayansları kırmadan tespit eder.

Cihazla kaçak su tespiti işleminden sonra uzman ekiplerimiz ısıya ve sese duyarlı olan termal görüntü alma ve akustik ses dinleme cihazlarını kullanarak duvarların dışından veya fayansların üstünden kaçakların tespitini yapmaya çalışır. Kullanılan bu teknolojik aletlerin bilgisayarlı sistemleri sayesinde su kaçaklarının ana kaynağı tespit edilir ve kaçağın olduğu bölgelerden bir kaç fayanslık bölgeyi yerinden çıkarır veya duvardan ufak delikler açarak su tesisatı kaçaklarını onarır.

Cihazla su sızıntısı bulma firmamızın uzman ekipleri yapmış oldukları bu işlemler sayesinde eski usul yöntemler ile yapılmakta olunan parçalanma veya kırma işlemi gerçekleştirilmez ve böylelikle cihazla su kaçağı tespiti yapılarak sizlere maddi ve manevi sorun olacak faktörlerden kurtarır.

Cihazla su kaçağı tespiti işlemleri bittikten sonra uzman ekiplerimiz yaptıkları işlemleri anlatan iş sözleşmesi ve garanti kapsamına giren yerlerin garanti belgesini de sizlere takdim eder. Yapılan işlemler kurumsal firmamız tarafından fiyatlandırılır ve fiyatlandırılma işlemin boyutuna göre ele alınarak sizlere sunulur ve cihazla su kaçağı tespiti işlemleri son bulur.