Pimaş Açma

Ana sayfa > Hizmetlerimiz > Pimaş Açma

Tesisatcınız Burada, sektörün ilk su kaçak tespit firması olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Türkiye'ye ilk su kaçağı bulma cihazları getirterek, sektörde yenilikçi ve teknoloji anlamında sürekli kendine yenilikler katan kurumsal tesisat firmasıdır. Ankara İlinde 9 servis aracı ile Ankara’nın tüm ilçe ve semtlerine su kaçağı tespit hizmetini mesafe ayırt etmeksizin aynı fiyata sunmaktadır.Pimaşlar, banyo, tuvalet gibi pis su gider atıklarının tahliyesinde rol oynayan borulardır. Pimaşlarının tıkanmasındaki en önemli etken, suda erimeyen cisimlerdir. Örneğin ıslak mendil, rula halinde atılan peçete ve tuvalet kağıtları, plastik cisimler pimaşları tıkayan cisimlerdir.Pimaşlar, banyo, tuvalet, lavabo, logar ve kanalizasyonlarda bulunur, tıkanan pimaş nerede olursa olsun mutlaka profesyonel firmamız tarafından kameralı cihazlarla tespit edilip, robot cihazlarla açılmaktadır.

Sadece bu tür cisimler sebebiyle de tıkanmazlar, örneğin tesisat gider hatlarınızda ki bir çöküntü de pimaş tıkanıklığına sebep olmaktadır. Bu çöküntü kalitesiz tesisat malzemeleri kullanımından yada bina inşaatı esnasında yanlış kurgulanmış tesisat hatlarından kaynaklanabilir.
Pimaş Aç Kimyasalları Kullanılmalı mı ?

Tıkanıklığa sebep olan çok basit bir atık ise bu tür kimyasallar kullanabilir ve açabilirsiniz. Ancak tıkanıklığa sebep olan daha büyük bir cisim ise, bu tür kimyasallar tıkanıklığı açmak yerine daha fazla tıkanmasına, tıkayan maddelerin daha fazla yoğunlaşmasına sebep olurlar, hatta pimaş boruların ek yerlerinin açılmasına, gevşemesine ve delinmesine sebep olurlar, Tesisatcınız Burada olarak pimaş aç kimyasalları kullanımını tavsiye etmiyoruz.

Pimaş Aç Kullanmak

Pimaş ve lavabo açıcı olarak satılan kimyasalların bir damlası vücudunuza değdiğinde yakar, asit içerikli bu kimyasallar hem sağlığınızı tehdit eder hem de pimaş borulara, contalarının erimesine ve pimaşların delinmesine sebep olur.
Kırmadan Pimaş Açma Hizmeti

Pimaş borularındaki tıkanıklığı açmak için kameralı cihazlar kullanılır, bu cihazlar pimaş borularının içi görüntülenerek tıkanıklığın sebebi, tıkanıklığa sebep olan cisimler görüntülenerek çözüm için hangi teknolojik cihaz kullanılmalı kararı verilir, buradaki asıl amaç tıkanıklığı açarken pimaş borularına zarar vermeden açılmasını sağlamaktır.

Tıkanıklığa sebep olan cisimin büyüklüğüne, tıkadığı alana bağlı olarak, tıkanıklık açma robotu kullanılır, tıkanıklık açma cihazlarımız pimaş borulara zarar vermeden tıkayan nesneleri pimaş boruların içinde parçalayarak tıkanıklığı açarlar.

Şehirleşmenin altyapı sistemini oluşturan kanal boruları kimi zaman evsel atıklardan kaynaklı olarak kimi zaman da çevrede birikmiş olan çevresel atıklar yüzünden tıkanır. Bu tıkanıklıklara sebep olan evsel atıklar evlerin tuvalet, banyo ve mutfak gibi yerlerinde kullanılan tuvalet kağıdı, ıslak mendil, kadın petleri ve atık yağlardır. Bunun yanında çevreye insanlar tarafından atılan kola kutuları, kağıt mendiller, çöp poşetleri vs. ve doğal olaylar ile çevreye dökülen ağaç dal ve yaprakları, toprak ve çakıl taşı gibi maddeler yüzünden de kanal tıkanıklıkları meydana gelebilmektedir.

Bilgisayarlı Cihazlarla Pimaş Açma

Bu gibi madde ve cisimlerden kaynaklı olarak kanal borularının içinde birikmeler meydana gelir ve bu birikmeler pis su gider yollarının kapanmasına sebep olur. Pis su gider yollarının kapanması yüzünden de çevrede su baskınları ve su birikintileri meydana gelir. Bu hem çevrede yaşamakta olan insanların zarar görmesine neden olur hem de şehirleşmenin harap olmasına sebebiyet verir. Bu gibi sorunları ortadan kaldırmak ve tıkalı kanal açma işlemlerini gerçekleştirmek için dalında uzman olan personellerden yardım almak gerekir.
Kamera İle Tıkanıklık Açma Hizmeti

Kurumsal firmamızın dalında uzman olan personelleri tıkalı pimaş açma işlemlerini gerçekleştirmek ve kanal temizliğini yapmak için üstün modern teknolojik aletler kullanır. Bu teknolojik aletler kanal içlerinden görüntüler almamıza yarayan kamera görüntü alma cihazı ve tıkanıklıkları ortadan kaldırmak için kullanılan çelik helezonlu robotlardır. Kullanılan bu teknolojik aletler sayesinde tıkalı kanal açma işlemleri gerçekleştirilir ve kanal içlerinin tamamı ile temizlenmesine olanak sağlanır.

Kurumsal firmamızın uzman ekipleri tıkalı kanal açma ve kanal temizliği işlemlerinde öncelikle kamera görüntü alma cihazını kullanır. Bu teknolojik cihaz ile kanal tıkanıklığına sebep olan evsel ve çevresel atıkların yeri tespit edilir. Daha sonra bu atıkların parçalanması için çelik helezonlu robotlar kullanılır. Çelik helezonlu robotların çelik ve döner başlıkları ile kanal borularının içinde birikmiş olan tabakalaşmalar ve tortulaşmalar parçalanır ve boru yüzeylerinin tamamı ile temizlenmesi sağlanmış olunur. Bu şekilde yapılan işlemler ile tıkalı boru açma sorunun ortadan kaldırılmış olunur ve size sorun yaratan her türlü faktör çözüme kavuşturulur.

Robotla Pimaş Açma

Kurumsal firmamızın dalında uzman olan personelleri kanal temizliği ve kanal açma işlemlerini teknolojik robotlar ile yapar. Bu teknolojik robotlar kamera görüntü alma ve çelik holezonlu cihazlarıdır. Uzmanlarımız bu üstün modern teknolojik aletleri kullanarak çevredeki kanal, kanalizasyon ve rögar hatlarını temizler ve buralarda meydana gelmiş olan tıkanıklıkları ortadan kaldırır. Peki kanal tıkanıklığının ortaya çıkmasında etkili olan faktörler nelerdir?

Kanal tıkanıklıkları çoğu zaman evlerde kullanılan atık maddelerden çoğu zamanda çevreye atılan çöpler yüzünden tıkanır. Bunların yanında fabrika gibi iş yerlerinde de kullanılan atık maddelerin kanalizasyon borularına dökülmesi kanal tıkanıklığı ortaya çıkartır.

Tıkanıklığa sebep olan maddeler nelerdir?

Kameralı Robot Cihazlarla Kırmadan Pimaş Açma

Evlerin tuvaletlerinde kullanılan tuvalet kağıdı, kadın petleri mutfaklarda kullanıldıktan sonra gider hatlarına dökülen çay demleri, pirinç artığı ve evsel atık yağlar ile banyo gider hatlarına atılan ıslak mendil, temizlik bezi ve kireçli sulardır. Bu gibi maddelerin yanında çevrede biriken çöpler de ( kola kutuları, ağaç dalları ve yaprakları, toprak fazlalığı, kağıt mendiller, gazete parçaları vs. ) kanal tıkanıklıklarına sebep olur. Peki bu maddelerin ortadan kaldırılması için kullanılan robotlar nasıl bir işlem görür ?
Robotla Tıkalı Pimaş Açma Hizmeti

Robotla kanal açma işlemlerinde kurumsal firmamızın dalında uzman olan personelleri önce kamera görüntü alma cihazını kullanır. Bu teknolojik robot sayesinde kanal içlerinden görüntüler alabilir ve görüntülerden yola çıkarak hem tıkanıklığın ana kaynağını tespit eder hem de tıkanıklığa sebep olan madde ve cisimlerin ne olduğunu belirleriz. Daha sonra çelik holezonlu robotları devreye sokarız. Çelik holezonlu robotlar ile kanal içlerinde tıkanıklığa sebep olan bütün madde ve cisimleri parçalarız. Parçalanamayan cisimleri ise çelik holezonlu robotun yaylarına takarak yüzeye çıkartırız.

Bu maddeler de uzmanlarımız tarafından toplanılarak çöplere atılır. Bu şekilde maddeler parçalandıktan sonra boru yüzeylerinde oluşmuş olana tabakalaşma, tortulaşma ve kireçlenme gibi faktörlerde temizlenir. Bu sayede kanal boruları ve kanal içleri tamamı ile temizlenmiş olunur. Yapılan her işlem sorunsuz ve masrafsız bir şekilde yapılır ve işlemler sağlık açısından en uygun şekilde halledilir. Uzmanlarımız ayrıca işlemlerinin sonunda size yaptıkları işi anlatan iş sözleşmesi ve garanti kapsamına giren yerlerin garanti belgesini de sunar.